Нова снимка која ја загрижи Америка: Џо Бајден повторно се изгуби, овој пат во сопствената градина

На социјалните мрежи се појави уште едно вознемирувачко видео од американскиот претседател Џо Бајден , кое ги потврди сомнежите за неговата способност да ги извршува претседателските должности.

Овој пат, Бајден успеа да се „изгуби“ во сопствената градина – откако засади дрвца на јужниот тревник, изгледаше целосно збунето додека се обидуваше да се врати во Белата куќа.

„Вака, господине“, се слуша како му вели чуварот, а тој одговара: „Мислев дека одиме по друг пат“.

Непријатниот момент е последниот во низата инциденти кои му се случија на американскиот претседател во изминатите неколку месеци, а кои го доведоа во прашање неговото здравје.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа