Медведев за Зеленски: Овој идиот треба што поскоро да оди на психијатар за да му го отворат черепот

Заменик-претседателот на Советот за безбедност Медведев предложи на Зеленски да му се даде „превентивна краниотомија“

Заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев, реагираше на повикот на Владимир Зеленски до НАТО да започне превентивни напади врз Руската Федерација, велејќи дека „психијатрите треба да му направат превентивна краниотомија“ пред да направи уште поголеми проблеми.
Претходно, Зеленски, говорејќи во Институтот Лови во Австралија преку видео-врска, рече дека НАТО треба да изврши „превентивни“ напади врз Руската Федерација, а не „да чека руски нуклеарни напади“.
Психијатрите треба да му дадат превентивна краниотомија на овој идиот.
Прес-секретарот на претседателот на Руската Федерација Дмитриј Песков претходно за РИА Новости изјави дека зборовите на Зеленски не се ништо друго освен повик за започнување светска војна, а одговорни за тоа треба да бидат САД и Велика Британија , кои всушност ги насочуваат акциите на Киев . ова . Тој исто така истакна дека сите земји во светот треба да внимаваат на зборовите на Зеленски.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа