Лудиот кловн“ Мрежата го нападна Зеленски по изјавата за Русија Корисниците на Твитер побараа да се собори Зеленски, кој повика на нуклеарни напади врз Русија

48
„Лудиот кловн“ Мрежата го нападна Зеленски по изјавата за Русија

Корисниците на Твитер побараа да се собори Зеленски, кој повика на нуклеарни напади врз Русија

Претседателот на Украина Володимир Зеленски - РИА Новости, 1920 година, 06.10.2022 година
Американските корисници на Твитер го критикуваа украинскиот претседател Володимир Зеленски за барањето „превентивен“ нуклеарен напад врз Русија.

„Зеленски сака НАТО да започне трета светска војна. Потребна е промена на режимот, но во Украина, не во Русија. Не треба повеќе да му се помага на овој луд човек. Треба да ги забрзаме преговорите“, рече неуспехот на зирп.

„Лудиот кловн отворено бара холокауст! – револтирано во коментарите.
Можеби ќе ти се допаѓа
My Blog