Кремљ изјавите на Зеленски ги нарече повик за почеток на светска војна

27
 Зборовите на Владимир Зеленски упатени до НАТО за превентивни напади против Русија не се ништо повеќе од повик за започнување на светска војна, изјави за РИА Новости портпаролот на рускиот лидер Дмитриј Песков.Зеленски , говорејќи на конференција во Австралија , рече дека НАТО треба да изврши превентивни напади против Русија.„Ваквите изјави не се ништо повеќе од повик за започнување на нова светска војна со непредвидливи монструозни последици“, рече Песков
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа