Починал академикот Коцарев? Тврди колумнист на провладината Цивил добил известување од Ќулавкова?

Пресметка во ману
Отидов во МАНУ да проверам дали во поморот на македонскиот род помрел и првиот академик.
Во неговиот кабинет беа тој и Ќулафкова.
-Добар ден, дојдов да видам дали во поморот на македонскиот род умрел и другарот Љупчо.
-Мртов е-ми рече Катица.
-Ме заебавате-и реков.
Таа извади од чантата еден мал “Смит и Весон” и со два истрели го погоди претседателот во главата и во пределот на срцето.
Потоа ја дувна чурта што излегуваше од цевката, се сврте кон мене и ми рече:
-Гледаш дека не те заебавам!
Каква сцена!?
Јеботе бог, си реков, страхотна жена е оваа Ката, утре ќе дојдам да ја прашам за Ванковска.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа