„НЕМА ДА ВЛЕЗЕ ВО КЕРСОН, НЕВОЗМОЖНО Е“! Рампа за Украинците, прекината контраофанзива – СПЕЦИЈАЛНА ТАКТИКА надиграна!

123

Украинските сили наводно биле запрени во областа Керсон!

Украина застана во КерсонИЗВОР: YOUTUBE/EMPERORTIGERSTAR/SCREENSHOT

Според шефот на руската администрација во „поранешната“ украинска област Керсон, која беше анектирана од Русија на 30 септември, Кирил Стремусов , напредувањето на украинските сили во таа област наводно е запрено. Ова го изјави на својот канал „Телеграм“.

„ Од утрово нема движење. Тие нема да влезат во Керсон, тоа е невозможно “, рече Стремусов, а пренесува „Асошиетед прес“.

Можеби ќе ти се допаѓа
My Blog