ПУТИН: ПОБЕДАТА ЌЕ БИДЕ НАША!

Рускиот претседател Владимир Путин зборуваше на митинг-концерт на Црвениот плоштад посветен на вклучувањето на четири поранешни региони на Украина во Руската Федерација
Владимир Путин вети дека ќе стори сé за да ги поддржи „браќата и сестрите во Запорожје, и во Керсон, и во Доњецк и во Луганск“. Русија ќе ја обнови инфраструктурата, ќе обезбеди безбедност и ќе ја оживее економијата на овие региони.
„Станавме посилни затоа што сме заедно. Вистината е зад нас, а во вистината има сила, што значи победа. Победата ќе биде наша!“, рече Путин.
Владимир Путин им понуди да испрати сигнал до херојските војници и офицери, доброволци и милиции во знак на поддршка за да можат да го слушнат на илјадници километри од Црвениот плоштад – трипати „Ура!“
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа