Лавров ги повика светските политичари да го читаат говорот на Путин од „А“ до „Ш“

Министерот за надворешни работи Лавров ги повика светските политичари да го читаат говорот на Путин од „А“ до „Ш“

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека светските политичари треба да го читаат говорот на Путин од „А“ до „Ш“.
„И навистина се надевам дека сериозните политичари ќе го читаат од А до Ш, многу за нив, ако некој друг нешто не разбрал, треба да стане апсолутно јасно“, рече министерот во интервју за ТВ каналот „Ѕвезда“, видеото е објавено на каналот Телеграм.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа