ЛАДЕН ТУШ ЗА ПУТИН Сојузниците сè повеќе му вртат грб, но последниот удар мора да и наштети на Русија повеќе од другите

246
Откако САД го повикаа Советот за безбедност на Обединетите нации да ги осуди референдумите во окупираните региони на источна Украина, за рускиот претседател Владимир Путин пристигна „ладен туш“ од Пекинг – кој Москва го смета за свој сојузник.

Кси Џинпинг и Владимир ПутинРаните резултати од четирите „референдуми“ во областите Доњецк, Луганск и Керсон и Запорожје, како што беше предвидено, покажуваат дека огромното мнозинство од тамошната јавност сака да биде припоена кон Русија – сите региони наводно гласале за тоа со најмалку 97 проценти. Заменик-претседателот на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев, набргу потоа им посака на жителите на овие региони „добредојдовте во Русија“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа