„ИМАМЕ ПЛАН“ Американците открија – еве што ќе се случи ако Путин употреби нуклеарно оружје: Ќе има катастрофални последици

179
Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека „секоја употреба на нуклеарно оружје би имала катастрофални последици“ и потврди дека САД имаат план да се случи такво нешто.

Блинкен одби да каже точно каков ќе биде одговорот на САД.

Тој исто така рече дека американските власти го повикале Кремљ „да престане да зборува за нуклеарно оружје“.

Можеби ќе ти се допаѓа
My Blog