СЕ ПРИБЛИЖУВААТ ДВА ГОЛЕМИ ДЕНА ЗА РУСИЈА: Се очекува историското обраќање на претседателот Путин

Од 23 до 27 септември ќе се одржи референдум за обединување со Русија на територијата на ДНР, ЛНР, Запорожје и Херсонската област.

На 29 септември, Советот на Федерацијата би можел да го разгледа договорот и законот за влез на регионите ДНР, ЛНР, Запорожје и Керсон во Руската Федерација , изјави извор од Горниот дом на рускиот парламент. Од 23 до 27 септември ќе се одржи референдум за обединување со Русија на територијата на регионите ДНР, ЛНР, Запорожје и Керсон.

 

Владимир Путин

Соговорникот на агенцијата не ја исклучи можноста тој ден претседателот на Русија да се обрати пред Федералното собрание. Местото на настанот не е прецизирано, рече тој.

Претседателот на Русија, Владимир Путин, еднаш годишно се обраќа пред Сојузното собрание, а говорот е посветен на стратешките насоки на развојот на земјата.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа