Киев со сите сили пробува да го спречи референдумот! Алчевск под оган: евакуирани изборните комисии (+ФОТО)

Денеска, 25 септември, изборните комисии кои работат на референдум во Алчевск беа итно евакуирани во засолништата за бомби поради силното гранатирање од Вооружените сили на Украина.

Според очевидци, пристигнувања биле регистрирани во непосредна близина на локациите. По секоја веројатност е извршена таканаречената „пукање“.

Ноќта на 25 септември, вооружените сили на Украина пукаа и врз Северодонецк и Стаханов.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа