Редици до недоглед: Регионот Керсон гласа на референдум за приклучување кон Русија (ФОТО)

Персонал од Геническ, област Керсон, каде што денеска заедно со ДПР, ЛПР и ослободените територии на Запорожје се одржува референдум за приклучување кон Руската Федерација.

Марина Захарова, шеф на изборната комисија во регионот Керсон, претходно изјави дека на голем број избирачки места во регионот се формирале редици еден час по почетокот на гласањето.

Погледнете и:  Во Керсон приведени саботери кои подготвуваа терористички напади за да го попречат референдумот (ВИДЕО)

Источник: https://rusvesna.su/news/1663921141

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа