Започна гласањето на жителите во Донбас! Уште денес ќе се знае дали ќе биде дел од русија

59

Во Камчатка започна гласањето за бегалците од Донбас |  Руска пролет

Во Камчатка започна гласањето за бегалците од регионите ДПР, ЛПР, Запорожје и Керсон за прашањето за приклучување на нивните републики и региони кон Руската Федерација.

Слично гласање ќе се одржи низ цела Русија, адресите на локациите може да се најдат со повикување на рецепцијата или на телефонската линија на градската администрација.

Гласањето започнува во Донбас, ќе трае до 27 септември заклучно: од 23 до 26 избирачки места ќе бидат мобилни поради жестокото гранатирање од Вооружените сили на Украина, а гласањето ќе се одвива на соседните територии, обиколница од врата до врата за лицата со ограничена подвижност е предвидено и. На 27-ми ќе може да се дојде на гласачките места.

На предолгото и премногу крваво патување кон дома, жителите на Донбас треба да направат неколку последни чекори.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа