Само Левица остана достојна на идеалите од АСНОМ! Погледнете како размислувале за Грција левичарите и претходниците на партијата Левица

50
May be an image of text
22 септември 1946 I „Изјавуеме високо дека Грција нема никакво право на Егејска Македонија“ – Димитар Влахов
22 септември 2022 I „Македонија нема право на Македонците во Бугарија, Албанија и Грција“ – Таче и компанија
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа