Шојгу го започна телевизиски апелот за мобилизација во Русија по наредбата на Путин

142

Министерот за одбрана Шојгу почна да упатува апелРИА вести. ШОИГУ ПОЧНА ДА ЗБОРУВА НА ТВ
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа