ВРАБОТЕНИ ОД ЕВН ПОЧНАЛЕ ДА КУПУВААТ ПЕЧКИ НА ДРВА! Се заканува катаклизма

Кога пред тебе другар вработен на добра позиција во ЕВН ќе нарача нов шпорет на дрва, а до сега се греел на панели на струја.
Де бе му викам, толку ќе биде лошо зимава?
Лоши не е вистинскиот збор. Употреби го катаклизма.
Така ми рече.
А бе предавници Социјалдемократи, кажете му на Таче да престане да брка полкемони во своето ментално растројство и нека побара помош од Путин.
Видовме досега од ЕУ и НАТО што добивме. Тестиси од овца.
Тргнете ги санкциите кон Русија и побарајте помош, оти зимава ќе живееме ко во камено време.
Идиоти неопеани.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа