„ПУТИН МОРА да умре! Српски политичар изнесе неверојатна теорија: „Дали ќе се фрли од прозорец или ќе пие чај со Новичок, не е важно, ОВА НЕ МОЖЕ ДА ГО ПРЕЖИВА“

„Во Украина се брани западната цивилизација и затоа Владимир Путин не може да го заврши ова жив. Путин мора да умре. Или ќе се фрли низ прозорец, или ќе се убие, или ќе пие чај со новичок. Ќе се случи нешто “, рече тој.е лидерот на ЛСВ Ненад Чанака во емисијата Недељом у 2 на ХРТ.

Владимир Путин на форумот во Владивосток

Според него, Путин бил опседнат со целата приказна дека е неверојатно моќен, па под таков впечаток ја нападнал Украина и, како што вели, згрешил таму.

 

– Наместо да остане на Крим, тој влезе во позиција да сака да ја освои Украина. Во Украина се брани европската цивилизација. Путин не може да го заврши ова жив. Путин мора да умре. Дали ќе се фрли низ прозор, или ќе се убие или ќе пие чај со новичок. Нешто ќе се случи. Тој не може да го преживее ова. На негово место ќе дојде некој кого Западот со олеснување ќе го пречека како реформатор, рече Ненад Чанак.

одеднашФОТО: ЗОРАН ЛОНЧАРЕВИЌ / РАС СРБИЈА
одеднаш

Чанак изнесе неверојатна теорија дека допрва претстојат тешки денови за Русија, бидејќи таа има постојан пад на населението, а опасноста доаѓа од исток, од никој друг туку од нејзиниот привиден сојузник – Кина!

– Русија се соочува со историско прашање – што се случува со најголемата земја во светот, чие население се намалува, а огромните простори во Азија се целосно празни. Не дека не можат да го бранат Сибир, но не знаат дали таму имаат 5.000, 50.000 или пет милиони Кинези. Тие не можат да ја контролираат границата. А што ќе правиме кога за тоа ќе размисли Кина, која долго време има претензии кон Сибир. Живееме во ужасно опасни времиња, рече Чанак.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа