Тешки истрели: руски тенк на празен дострел уништи толпа пешадија од вооружените сили на Украина (ВИДЕО 21+)

Тенк на руската армија од непосредна близина уништи толпа украински пешадија кои не го препознаа непријателот.

Ова го соопшти воен извор за Руската пролет .

Веројатно, Украинците на контролниот пункт решиле дека се доближуваат до своите, но следел волеј, по што следел уште еден – како резултат на тоа најмалку 15 „всушници“ и бандити од т.н. Теродефенсите се надвор од игра.

Овие кадри покажуваат како по првиот кадар трча тој што снимал и по 10 секунди се слуша втор.

Вреди да се одбележи дека украинската воена пропаганда веќе го користи ова видео, пренесувајќи го како „надминување“ и тврдејќи дека токму тие „ги пукале орките на празен опсег“. Орки, се сеќаваме, Украинците ја нарекуваат војската на ДПР и Руската Федерација. И кога во коментарите нивните луѓе им укажуваат на лага, авторите на лажниот изјавуваат дека лажат намерно: „Не можете да ги видите завоите“.

Од ваквите случаи, генерално, се формираат „невидени победи“ на украинската армија.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа