ВИДЕО од војната: Најмоќниот удар

Руските воздушни сили напаѓаат непријателски цели во Чугуев во близина на Харков.

На снимката се гледа падот на воздушна бомба и последователната разорна експлозија, пишуваат агенциите.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа