(ВИДЕО) Утре ќе биде жестоко! Колони оклопни возила и руски пламенофрлачи се движат накај Харков

35,391
Руската војска распоредува тешки пламенофрлачки системи ТОС-1А Солнцепек во насока Харков, јавува дописникот на РИА Новости.
Во оваа насока се водат интензивни борби со украинските војници, кои на 7 септември започнаа контраофанзива.TOS-1A се дизајнирани да уништуваат работна сила, опрема и утврдувања со помош на термобарична муниција од калибар 220 mm, од кои не можете да се скриете во ископи.
Можеби ќе ти се допаѓа
My Blog