Дали има и македонци? ЛИКВИДИРАНИ ОКОЛУ 50 СТРАНСКИ БОРЦИ НА ИСТОКОТ ОД УКРАИНА: Откриени детали за брзата акција на руските сили во областа Курахово

982
Борбите не престануваат

Министерството за одбрана на Русија денеска соопшти дека во областа Курахово во самопрогласената Доњецка Народна Република (ДНР), руската армија елиминирала до 50 странски борци кои се бореле на страната на Украина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа