УКРАИНЦИТЕ КОРИСТЕЛЕ МОЌНО ОРУЖЈЕ: Британците тврдат дека Русите се во тешка ситуација, оваа работа е клучна за нивната одбрана (ВИДЕО)

165
Утрово британските разузнавачи објавија нов извештај за воените настани во Украина.

Како што пишуваат Британците, на 30 и 31 август, украинските вооружени сили продолжија со офанзивните операции на југот на Украина , поддржани со интензивни напади со оружје со долг дострел врз руската команда и логистичките локации низ окупираната зона.

Понатаму, британските наведуваат дека украинското Министерство за одбрана објавило видео од украински авиони кои носат ракети HARM . Станува збор за моќни американски ракети дизајнирани да уништуваат радари и радарски станици.

Актуелните руски приоритети, како што се наведува понатаму, се силната противвоздушна одбрана . Радарското покривање за она што им треба на Русите е клучно овде.

Сепак, според Британците, доколку Украинците ги уништија руските радарски станици со ракети ХАРМ, тоа би било дополнителен проблем за Русите во и онака тешка ситуација.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа