Сашо Тасевски пренесе разговор со функционер од СДСМ: Абе нели гледате дека народот ве мрази од петици?

Со кого сме дишеле ист воздух 30 години.

Се запознавме пред десетина години во кафана. Син му ми го чул гласот и му рекол, тато ево го Чакр од Долина на волците. Тогаш го синхронизирав тој лик на мафијаш од таа турска, серија.

Ме познаваа само по гласот. На пазар, никој не ме познава, ама ако прашам колку се пиперките, имаш одма: Еееј Чакар, за тебе кило те частам.

Така и овој, вика ај да, се сликаме со син ми. Ајде реков.

Е тој, не знаев кој е додека стапна на големи функции во СДСМ до скоро, па си замина во приватна компанија да работи.

Ме сретнува пред два дена.

ЕЈ ти немој ова она на фејсбук.

Ти не правиш компромиси у животот?

Му велам: Ако некој сака да ми го бапне, не правам, ама вие едвај чекате да ви ги бапнат.

Ама каде тоа пишува дека децата ќе мора, да, се пишат Бугари?

А бе, му викам, пијан си, ај олабај ме. Пет години само тоа го правите, да го убедите народов да прифати дека е бугарски. Вие, сте бе пета колона во СДС. Од прв до последен. Ај бе ме замарај

Ама не е така, зошто да се мразиме со Бугарите? Ова го прајме за подобро да им биде на твоите деца утре.

А бе не ли гледате дека народот не ги одобрува вашите глупости и владеењето. Гледате ли дека ве мрази од петици? Каква иднина, партал направивте од државава. Некој гинел да јанаправи, вие ја, распродадовте на понижење.

Е кој гинел? Кој наш загинал од бугарски кypшум во војната?

Вака го гледам во шоk.

Со вакви дишеме ист воздух. И се чудиме зошто ништо не разбираат кога ќе им кажеш дека се петта колона.

Предавници.

Најдолното скалило во кpиминалот.

Под нив се само пед0филите, напиша Тасевски на својот Фејсбук профил.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа