Еве зошто им е удобно во власта а ЛДП! Претседателката на младина лапнала 500000 проект во министерството на Горан Милевски

Теодора Димитровска, најмлад кандидат за градоначалник на Куманово и поранешен претседател на младината на ЛДП си лапнала 500.000 денари од проектче во Министерство за локална самоуправа каде што министер е претседателот во заминување на ЛДП Goran Milevski.
Плус и нејзини две другарки си зеле дел од колачот.
Младите активисти во сите останати партии ја гледаат политиката низ призма на бруто и нето.
Младите во Левица се приклучуваат за да стават крај на ваквите млади политичари како гореспоменатата.
И да, јавно ќе ги објавуваме. Ако тие немаат срам да лапаат пари, нас око нема да ни трепне за да ги објавиме.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа