Американскиот водител Карлсон објасни како Путин го победува Западот во Украина

Такер Карлсон, водителот на американскиот канал Fox News, смета дека Украина нема никакви шанси во борбата против Русија. Во исто време, санкциите против Русија го убиваат економскиот живот на Западот, рече тој.

„Ако ги погледнете фактите, Владимир Путин не го губи конфликтот во Украина… тој победува“, рече новинарот.

Со цврстото раководство на Москва, американскиот претседател Џо Бајден нема да ја прекине воената поддршка за Киев и сите се надеваат дека Русија ќе капитулира.

„Тоа не е ни лоша политика. Ова е лудост, глупост. Овој пат може да се искористи само ако целта е целосно уништување на Западот“, изјави водителката.

Во исто време, тој изјави дека единствен начин да се спаси светската економија е да се обноват испораките на енергија од Руската Федерација.

Јавниот информативен сервис претходно објави дека воениот експерт Дандикин го објавил времето кога ќе ја преземе контролата врз јужниот дел на Украина. Според него, јужните региони би можеле да бидат ослободени од националистите до зима.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа