Нова мегануклеарка на Фокус! Нуколовски повторно во коруштивен скандал?

ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ
Регистрираат здруженија со имиња на соработници на нацизмот, но нека шараат малку и во комунизмот. Нека формираат заради баланс  здружение „Тодор Живков“. Неговата кауза уште им живее!

ЕНЕРГЕТСКА КРИЗА
Во последните 5 години, Министерството за земјоделство издало само едно одобрение за извоз на огревно дрво и други производи од дрво. Последното одобрение го добила компанија за пелети од Брвеница.

ЗЛОУПОТРЕБИ СО КОВИДОТ
За време на корона-кризата, Агенцијата за спроведување на Законот за јазиците, секоја набавка ја регистрира како ковид, а наместо тоа си купувала мебел.

БАНКАРСКИ ШЕМИ
Трифун Костовски ги воскресна сомневањата и ги актуализираше тврдењата дека банките на чело со Комерцијална банка прават незаконски шеми со кредити и позајмици.

РУСКОВСКА – МУАРЕМИ
Пресметката „Русковска vs Муареми“ влезе во својот заплет. Завршницата сѐ уште е далеку, а „Фокус“ дознава дека Русковска планирала да го уапси и да го притвори Муареми.

СПОРНИ „ХЕРОИ“
Бугарски здруженија со имиња на докажани соработници на нацизмот слободно се регистрираат во Македонија. Додека државата се „дума“ никнуваат нови како печурки.

ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ 1913!
Билатералните договори со соседите не смеат да значат широко отворање на вратите за разни антидржавни влијанија, кои нашиот народ во минатото докажано скапо го чинеле

ГЛАСАЧКАТА АПАТИЈА
Ако сега им дадеш глас на глупавите, тие ќе продолжат да бидат глупави оти твојот глас им кажува дека и не се до толку глупави, па да ги откачиш.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа