Лидерот на македонски концепт повикува цела Македонија да не плаќа струја

АРАЧИНОВО И ЕВН!!!
Владата ќе плати сметки за струја на арачиновци, за да не се чувствуваат дискриминирани! Браво!
Ајде сега, ЦЕЛО СКОПЈЕ да не плаќаме струја, па Владата да ни плати, за и ние да не се чувствуваме дикриминирани?!?
Дали може вака?!?
А ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА да не плаќаме струја, Владата тоа да покрие?!? Што викате?!?
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа