Бачев за Костовски: Кога се менуваше името беше за Заев – битен му бил европскиот пазар за банката, сега плаче оти негови фирми му ги украле парите

Лидерот на Единствена Македонија Јанко Бачев потсетува на ставовите на Трифун Костовски денес и од пред 4 години:

Трифун Костовски во 2018 кога се менуваше името беше на страната на Заев и велеше дека наместо името, битен му е европскиот пазар за неговата банка.

Вратете го видот на која било возраст со овој метод…не се потребни операции !!!

Сега пак, во 2022 вели дека е македонски патриот и плаче оти фирми блиски до Заев му ги украле парите од банката!, пишува Бачев на фејсбук.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа