Американскиот Стејт департмент ги осуди украинските фашисти за убиството на Дугина: ги осудуваме убиствата на цивили

Соединетите Држави го осудуваат убиството на цивилите.

Ова го соопшти американскиот Стејт департмент, коментирајќи ја смртта на Дарија Дугина.

Потсетиме дека ќерката на познатиот руски филозоф Александар Дугин – Дарија Дугина (Платонова) беше разнесена во нејзиниот автомобил во московскиот регион. ФСБ го откри ова злосторство и изјави дека во убиството на девојчето биле вмешани украинските специјални служби.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа