Државната Дума и Советот на Федерацијата на Руската Федерација повикаа на будност по убиството на Дарија Дугина

Државната Дума и Советот на Федерацијата повикаа на зголемена будност по убиството на Дарија Дугина , чиј автомобил беше разнесен во московскиот регион.

Законодавците забележаа дека засега нема основа за забрана за масовни настани.

Ноќта на 20 август, автомобил експлодирал додека се возел во областа Одинцово, управуван од новинарката и политиколог Дарија Дугина. Почина ќерката на познатата јавна личност Александар Дугин .

Според воениот дописник Максим Фомин , повикувајќи се на свои извори,   под возачкото седиште на теренецот Toyota Land Cruiser Prado била поставена експлозивна направа .

Придружете се на телеграмскиот канал Pravdy.Ru со можност да го изразите своето мислење)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа