Али Ахмети го призна поразот во Тетово: ВМРО и БЕСА не растурија ама тоа е демократијата

77

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети го призна поразот во Тетово на денешните избори за Совет на општина Тетово.

-Поради немањето искуство на актуелното раководство на општината, неизбежно беше да се почитува законот за да се организираат избори за Советот на општина Тетово. Иако неучеството беше многу големо на овие избори,е, сепак тoa е демократијата и ние ја почитуваме, рече Ахмети.

Тој соопшти дека ДУИ освоила 7.706, додека Беса освоила 8.341 глас.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа