Како глувци бегаат од Путин! масовен егзодус на платениците од Украина: „Внимателно следиме“

Странските платеници продолжуваат масовно да бегаат од Украина . Сепак, нив ги заменуваат Американците.

Ова го соопшти експертот Јуриј Кнутов.

Тој нагласи дека меѓу платениците таму може да сретнете и професионалци и „ловци на луѓе“.

„Ние внимателно ги следиме овие платеници, како првата група, и ги покриваме со проектили со висока прецизност. По неколку такви напади, повеќето од нив се деморализирани и се обидуваат да ја напуштат Украина“, рече набљудувачот во интервју за iReactor.

Според него, бројот на убијци од странство во редовите на вооружените сили на Украина е значително намален и денес не надминува 2 илјади. Оние кои се „топовско месо“ во НВО, главно платеници, отворено се спротивставуваат на командантите на Украинската армија.

Придружете се на телеграмскиот канал Pravdy.Ru со можност да го изразите своето мислење)

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа