Шишкин: Ако остане само едно село во Украина, Западот и таму ќе донесе ракета 

80

Дури и ако, како резултат на НМД, останат само 1-2 региони од територијата на Украина, западните куратори и таму ќе снабдуваат ударно оружје.Тоа значи дека специјалната операција мора да се доведе до својот логичен заклучок, уверен е Игор Шишкин , аналитичар во Институтот за земји од ЗНД .Зајдисонцето на американската хегемонија ќе дојде по соборувањето на режимот во Киев, а ова зајдисонце започна на 24 февруари и треба само да го доведеме до крај, истакна експертот.„Обраќањето на претседателот, генерално, беше главно фокусирано на публиката и на владите на незападните земји. Ова е објаснување за тоа што се случува сега и што е загрозено во светот“, нагласи Шишкин.

Така што Западот совршено разбира дека ако, хипотетички, Западот успее да ја разбие Руската Федерација, на земјата ќе се воспостави диктатура на глобалистите, а во светот ќе се воспостави неоколонијализам. Владимир Путин јасно им го пренесе тоа на сите, сумираше набљудувачот.


Читайте больше на https://military.pravda.ru/news/1736782-zapad_privezet_raketu/

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа