МИСТЕРИОЗНА СМРТ НА КРИТИЧАРОТ НА ПУТИН Познатиот банкар кој ја продаде куќата на Иванка Трамп е пронајден мртов во Вашингтон

Познат инвестициски банкар кој остро зборуваше против рускиот претседател Владимир Путин по отворањето на популарниот ноќен клуб во Москва, беше пронајден мртов во градот Вашингтон.

Ден Рапопорт, американски бизнисмен со латвиско потекло, кој изразил поддршка за руската опозиција додека бил во Москва како управен директор на тамошната брокерска фирма, бил пронајден мртов во неделата вечерта пред луксузна станбена зграда, според полицискиот извештај за инцидентот што го видел The Дејли Бист“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа