Медведев ги покани Европејците „да ги повикаат своите идиоти на одговорност“

128

Заменик-претседателот на Советот за безбедност Медведев ги покани европските соседи „да ги повикаат своите идиоти на одговорност“

Претседател на Единствена Русија, заменик-претседател на Советот за безбедност на Русија Дмитриј Медведев. Архивска фотографија
Прочитајте го ria.ru во
 Заменик-претседателот на Советот за безбедност Дмитриј Медведев ги повика Европејците да бидат критични кон позицијата на нивните влади во однос на односите со Русија.
„Постапувајте, европски соседи ! исклучен и ладна батерија“, напиша тој на каналот Телеграм .
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа