НОВ НАПРЕДОК НА ФРОНТ! Чеченските борци заземаа важна стратешка позиција кај Северск (ВИДЕО)

Напредокот на четата на Рамзан Кадиров

Специјалните сили „Ахмат-сила“ зазедоа стратешки важна позиција во близина на Северск во ДНР.

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров е цврсто на страната на Путин од почетокот на специјалната воена операција на руската армија во Украина. Заедно со руските сили, козачките доброволци, силите на самопрогласените републики ДПР и ЛНР и чеченските борци зедоа големо учество во конфликтот на руска страна.

Погледнете повеќе за напредокот на Чеченија во ДНР во одличното видео на каналот „Воено знаење“ на YouTube:

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа