Зоран Божиновски детонираше мега експлозија како луѓето на Заев ги местат тендерит во РЕКе?

СУВИО, ГРАШЕТО и КОЛБАСО НА УДАР!!!
Голема несреќа ги снаоѓа муртинезерите од наркокланот ЗАЕВИ и нивниот послушник ВАСКО КОВАЧЕВСКИ КОЛБАСО, штом во два дена доживуваат ДВА ЕКСПЛОЗИВНИ УДАРИ!
Првиот е вчера кога полицијата влезе во битолската фабрика за марихуана и им заплени 800.000 евра вредна дрога. А вториот удар денес засега е само МЕДИУМСКИ. Сериозни медиуми со сериозни новинари, какви се РАДИО СЛОБОДНА ЕВРОПАи ,,СЛОБОДЕН ПЕЧАТ,, го лупнаа КОЛБАСО по сред чело со текст во кој открива негов огромен криминал. ,,САМО,, 43 тендери доделил на ,,КОМПАС МСФ,, фирма на ЛЕТКА и МЕНДЕ ФИДАНОСКИ, вработени во РЕК ,,БИТОЛА,,, сопругот плус е претседател на синдикалната организација во КомбинатО!!!
Е сега, прво да кажам дека ударот од сериозен медиум во кој ЗОРАН ЗАЕВ изврши упад и насилна смена на БРАНКО ГЕРОСКИ, откако на криминалецот советник во неговата Влада, ЗОРАН БАШАНОВИЌ викан БАШКЕ (естраден менаџер!), не му се допаднала уредувачката политика. Еве, и овој медиум се отргнал од контрола на ЗОРАН ЗАЕВ, па линкува од РАДИО СЛОБОДНА ЕВРОПА и тепа безмилосно! АФЕРИМ!
Второ да кажам дека тендерашите МЕНДЕ СУВИО и ЛЕТКА ФИДАНОСКИ, заедно со менторот од позадина ДИМЕ ГРАШЕСКИ ГРАШЕТО, имаат ОТПОЈКЕ фирми кои добиваат тендери во РЕК БИТОЛА, ама имаат и разни имиња. КОЛБАСО, СУВИО и ГРАШЕТО само ОТПОЈКЕ претерале со тендери дадени на ,,КОМПАС МСФ,,.
Трето битно е дека ГРАШЕТО е прв брачед на РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА, од каде црпеа најголема сила, а тендерите КОЛБАСО ги договарал најчесто со женатаму на претседателО на синдикатО, со ЛЕТКА. А за да го КЛАЈ на то место, КОЛБАСО насилно и незаконски ја смени ЈАСМИНА ДИМОВСКА, за што имаат тужба и извесно ќе изгубат на суд, ама на КОЛБАСО ич не му е гајле што штетата ќе ја плати КОМБИНАТО! Важно, МЕНДЕ СУВИО го држи синдикатО да не се бунтовА, со женатаму ЛЕТКА и синот директор на ,,КОМПАС МСФ,, лапаат тендери, а има и за ДИМЕ ГРАШЕТО…
КОЛБАСО деновиве има еден голем проблем! Му се насобраа криминали кои стануваат јавни до степен и сериозни медиуми да го работат, па снемува сила да го брани криминалот во ОЈО БИТОЛА, со помош на можеби најкорумпираното основно јавно обвинителство во Македонија…
Стана недобранливо!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа