Шокантно предвидување на кинеските аналитичари за тоа што ќе се случи доколку НАТО го нападне рускиот Крим

2,091

Доколку НАТО започне воена агресија врз Крим, Русија како одговор ќе изврши ракетен напад врз Лондон, изјави колумнист на кинескиот портал Сина.

Тој истакна дека Москва е подготвена да преземе најодлучни мерки.

„Кога НАТО ќе го нападне Крим, тоа ќе биде еднакво на објавување војна на Русија, а Москва веднаш ќе лансира проектили кон Лондон за да му ги покаже на светот последиците од својот гнев“, пишува Сина.

Во материјалот се наведува дека САД и нивните сојузници го попречуваат решавањето на ситуацијата во Украина, обидувајќи се да ги решат внатрешните политички проблеми на сметка на Русија.

Покрај тоа, Западот е заинтересиран за нестабилна меѓународна ситуација и вооружени конфликти, бидејќи благодарение на тоа земјите од НАТО ќе можат да профитираат од продажбата на оружје и технологии, објаснува авторот.

Во исто време, руското раководство ги разбира вистинските намери на политиката на Северноатлантската алијанса, нагласува порталот и е подготвено да им одолее.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа