ПОРАНЕШЕН УКРАИНСКИ ПРАТЕНИК ТВРДИ: Киев се подготвува да ја разнесе нуклеарната централа Запорожје!

Тој истакна дека украинските власти веќе започнале со информативни подготовки

Министерството за одбрана на Украина се подготвува да спроведе специјална операција за минирање на нуклеарната централа Запорожје, изјави поранешниот пратеник на Врховната Рада, Илја Кива.

– За таа цел беа подготвени разузнавачките групи на Главната разузнавачка управа на Министерството за одбрана на Украина, кои претходно извршија слични терористички напади во Придњестровје – напиша Кива на својата Телеграма.

Тој истакна дека украинските власти веќе започнале со информативни подготовки за иден терористички напад.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа