600 украински милитанти загинале само во еден руски напад! Се криеле во рекреативен центар

Руското Министерство за одбрана соопшти дека повеќе од 600 украински милитанти биле убиени на 16 јули како резултат на напад на руски војници врз привремено распоредување на националисти во рекреативен центар во областа Одеса.
Руското Министерство за одбрана најави уништување на повеќе од 600 украински милитанти во областа Одеса 

„Според ажурираните податоци, повеќе од 600 милитанти беа елиминирани како резултат на удар на 16 јули со високопрецизно оружје на руските воздушни сили на привремено распоредување на националистите во рекреативниот центар Империја во селото Константиновка, Одеса. регионот“ , се вели во соопштението на  Министерството .

Од Министерството за одбрана појаснуваат дека меѓу другото се уништени и до 120 странски платеници.

  • Руското Министерство за одбрана најави уништување на повеќе од 600 украински милитанти во областа Одеса

На 20 јули беше објавено дека руската морнарица убила повеќе од 200 украински војници во регионот на Одеса како резултат на удар со оружје со долг дострел на море .

Исто така, руските војници го уништија фрлачот на ракетниот систем Харпун од американско производство во регионот на Одеса.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа