Шаќири: Јас кога поведов постапка против колега кој не се појавуваше на работа ме разрешија без збор образложение и ме пријавија за мобинг

100Поранешната директорка на Театар Комедија Нора Шаќири Марковиќ ја споредува ситуацијата во Комунална хигиена, со нејзиниот случај кога таа беше разрешена од позицијата директор без збор објаснување затоа што повела постапка против колега кој не се појавувал на работа.

„Јас кога поведов постапка ( не му врачив отказ) против колега кој не се појавуваше на работа без една буква образложение секако бев разрешена и пријавена за вршење мобинг.
И по раскинувањето на договорите на овие кои не знаат ни каде работат од комунална, а вакви за жал има секаде можам да заклучам уште еднаш дека земјичево ни е плодна почва за НЕРАБОТНИЦИ, а не за работници.
Неработниците на ,,работа” со плата ,а работниците дома без плата“, пишува Шаќири на фејсбук.

Вратете го видот на која било возраст со овој метод…не се потребни операции !!!

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа

Please disable your adblocker or whitelist this site!