СЀ што МОСКВА “ОСЛОБОДИ” во УКРАИНА до КАПИТУЛАЦИЈАТА на КИЕВ ќе влезе во СОСТАВ на РФ ! Украина избира – ќе исчезне, или ќе побара од Путин прекин на огнот…

Шефот на регионот Запорожје (Евгениј Балицки) потпиша указ за одржување референдум за нејзино пристапување кон Русија. Сите области што ги ослободи руската армија во битките до капитулацијата на украинската армија ќе станат дел од Руската Федерација.

Вчера Владимир Зеленски и постави ултиматум на Русија: ако се одржат тој и други референдуми – нема да има повеќе преговори со Русија.

Русија не е заинтересирана за преговори со Зеленски. Зеленски не е претседател на Украина, туку шеф на проамериканска марионетска администрација.

Американците одлучуваат за сѐ во Киев.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа