Славјанка да кажи кои се лицата кои војуваат во Украина

Е сега Славјанке пошо си у филм Ибе Паликуќа, излези и кажи кои се оние 26 убиени македонски државјани кои како платеници војувале против Русија.
Наместо тоа, не признавате дека има такви кои загинеле и уште шеесет други кои уште војуваат против Русија..
А Русите излегоа со списоци кои се тие.
Зошто Славјанке не признаете?
Зашто знаете дека за нив.
И зашто знаете дека тоа ве прави соучесници и легитимна мета на Русија.
Иако Русите не се глупи, знаат кој е плетен и од кого, да војува против нив.
Само вие негирајте по совет на Стејт Дипартментот, Пентагон или некој трет
Може ќе се освестите ко ќе долета некоја воспитна ракета од Путин.
Иако мислам дека му е под чест да се занимава со амеби ко нас. Поточно вас.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа