Работата е сериозна! Штом Русија сака да отвори база во Србја Америка ќе го натера курти да направи војна на Косово?

Сериозна е работата.
Многу е лудо ако Америте го сскаат Курти да направи војна на Косово.
Ова ми личи ко она со Зеленски.
И не случајно Русите се заканија со отворање воена база во Србија.
Што е исто лудо.
Значи Америте и Русите почнаа да си ги мерат на Балканот.
Не е добро.
Курти ако продолжи како Зеленски да си дава на значење некако ќе ја забрза работата кон таква разврска, по која некои ќе се осетат многу заебани
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа