Путин нападна рано наутро! Во три града се слушаат силни експлозии (видео)

146фотографија од отворени извори

Од луѓето се бара да останат во засолништата за бомби до крајот на воздушната тревога

Вечерта на 9 август одекнаа експлозии во Запорожје и Днипро. Експлозии има и во окупираната област Керсон. Особено, во Каховка и Нова Мајачка.

Во Запорожје и Днипро во 23:05 часот е прогласена воздушна тревога. За неколку минути на мрежата се појавија извештаи за експлозии.

Причините за експлозиите во регионалните центри не се соопштуваат. Во овој момент, претставниците на воените администрации на Днепро и Запорожје не го коментираа настанот. 

Сепак, секретарот на градскиот совет на Запорожје, Анатолиј Куртев, ги замоли луѓето да одат во најблиските засолништа и да останат таму.

Од луѓето се бара да останат во засолништата за бомби до крајот на воздушната тревога.

Експлозии има и во окупираната област Керсон. Особено, во Каховка и Нова Мајачка.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа