Македоци ќе го пријават Биљали поради расизам кон македонскиот народ

Биљали за неговата срамна колумна веднаш да се пријави за ширење говор на омраза, расизам и етничка нетрпеливост кон македонскиот народ.
Доста трпевме изживување кон нас.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа