Албанец од СДСМ го закопа Ружи Џуниор: Доста го маипулираш народот ти и татко ти цело време сте на власт! Каде се 300 000 евра за проекти

Жално. Преку 30 семејства останале без примања, сега, пред почеток на учебната година на нивните дечиња и пред огромна криза во најава. Свесни сме дека државата освен по договор на неопределен период, нема како да ги згрижи овие категории. И не е никаква новина – сите партии тоа го прават. Лошо е што е селективно и што прекинувањето на договори не важи за сите. Некои лица доаѓале редовно на работа и кога прашале што да работиме, самите раководители им кажувале седете си дома …
  • Hasan Selmanovski

    Што не отварате уста да предложите ви како големиот амбасадот на мирот…..Сите ваши познаници и сопартијци кои ги уграбија евро проектите додека сте вие и такоти во Власт???….СЕ ИМАНИПУЛИРА НАРОДОТ ДОДЕКА ЧЛЕНСТВОТО НА ЗОРАН ЗАЕВ ПРОЕКТИ ОД 300.000,00 ЕВРО СЕ ГРАБЕА ОД ДРЖАВНАТА КАСА!…..КАДЕ СЕ ТИЕ ПАРИ НЕКА СЕ ВРАТЕТ ПАРИТЕ ОД ЕВРО ПРОЕКТИТЕ ЗА ДА СЕ ПОМАГА НА ОВИЕ СИРОМАШНИ ГРАЃАНИ ТАКОВ ПРЕДЛОГ ДАВАЈТЕ КАДЕ И ЈАС ИМА ДА ВИКАМ ГЛЕДАЈ БРЕ АЛЕКС РУЖИН ДАДЕ ДОБАР ПРЕДЛОГ!!!……НЕ МИ БРИШИ КОМЕНТАРИ АМБАСАДОРЕ НА МИРОТ ОДГОВОРЕТЕ???
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа