ХИМАРС ПРОЕКТИЛ!!! Од Левица ќе зависи следната Влада! Со 14 пратеници Апасиев ќе ја уништи СДСМ

May be an image of text that says 'Candidatures Party Bmpo-AnmHe Party cAcm Votes Party Ayи 355000 Votes Remove 170000 Party лeBиua Votes Remove 110000 Party aлиjaHca Votes Remove Party Apyrи 100000 Votes Remove 50000 Votes Remove 75000 Add Remove Results Bmpo-AnmHe (41.28%): 50 cAcm (19.77%): 24 .Ayи (12.79%): 15 лeBиua (11.63%): 14 Apyrи (8.72%): 10 aлиjaHca (5.81%): 7 Votes 860000 The next party to obtain a seat would be Apyrи instead of cAcm for 2917 votes.'

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа