Основачот на Пинк Флојд: Не заборавајте дека 23 милиони Руси загинаа штитејќи на мене и тебе од нацистите.

Еден од основачите на Пинк Флојд, Роџер Вотерс на CNN:
Роџер – Не заборавајте дека 23 милиони Руси загинаа штитејќи ме и тебе од нацистите.
Новинар – Подобро е Русите да извлечат поука од таа војна и да не ја напаѓаат Украина.
Роџер – Треба да прочиташ повеќе. Кажи ми, што би направиле САД ако, да речеме, Кинезите постават нуклеарно оружје во Мексико и Канада?
Новинар – Кинезите се презафатени со опколување на Тајван.
Роџер – Не го опкружуваат Тајван, Тајван е дел од Кина. Ова е признаено од целата меѓународна заедница од 1948 година. И ако не знаете, треба да прочитате повеќе. Ајде да одиме во библиотека! Дали верувате во пропаганда?
Новинар – Така велиш…
Роџер – Не можете да почнете да зборувате за човекови права и Тајван без да знаете што правел Азов во Украина…
Новинар – Ако почнеш да зборуваш за човекови права, Роџер, Кина е таа што ги гази најмногу во светот! Зошто секогаш го обвинувате Западот…
Роџер – Дали Кинезите го нападнаа Ирак и убија милион луѓе таму во 2003 година? Чекај, да се сетам …

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа